OKAL DENT ŻMIGRÓD
HOME USŁUGI LEKARZE PARTNERZY KONTAKT   Polish English
USŁUGI
Oferujemy profesjonalną opiekę dentystyczna.

Leczenie próchnicy - stomatologia zachowawcza
Są różne metody leczenia próchnicy - my robimy to w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniki i z zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych materiałów, czyli nowocześnie, bezboleśnie i bezpiecznie. Strach i opór pacjenta przed wizytą u stomatologa można przełamać oferując bezwiertłowe metody usuwania próchnicy: laser, metodę abrazji powietrznej, a niekiedy w przypadku zębów mlecznych - żel Carislov.

Istnieją różne sposoby leczenia próchnicy – my stosujemy tylko niezawodne metody, które pozwalają na przeprowadzanie skutecznych i bezbolesnych zabiegów. Bazowanie na innowacyjnych technologiach, takich jak abrazja powietrzna, leczenie laserowe lub technikach, opartych na wykorzystaniu żelu Carislov, jest gwarantem całkowitego usunięcia ubytków.


Leczenie za pomocą lasera jagowo-erbowego, określanego jako Yag:Er

Technika ta polega na bezkontaktowej i bezbolesnej obróbce tkanek twardych zęba, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla metod leczenia próchnicy, bazujących na wykorzystaniu wiertarki turbinowej.
Działanie lasera jest gwarantem uzyskania odpowiedniej chropowatości ścianek, co z kolei wpływa na trwalsze utrzymanie wypełnienia.
Leczenie opisywaną metodą umożliwia precyzyjne i szybkie usunięcie próchnicy. Impulsowa praca lasera, zapewniająca ochronę przed uszkodzeniem zdrowej tkanki, pozwala na bezkontaktowe pozbycie się ubytków.
W Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki leczenie laserowe stosujemy od 1997 roku, a skuteczność tej metody została potwierdzona przez wielu naszych pacjentów.


Leczenie za pomocą mikropreparatora stomatologiczno-protetycznego

Leczenie próchnicy przy użyciu narzędzia, służącego do bezwiertłowego opracowywania twardych tkanek, jest jedną z metod abrazji powietrznej.
Skierowanie strumienia powietrza wraz z materiałem ściernym na tkankę próchnicową pozwala na całkowite usunięcie ubytku.
Technika ta wykorzystywana jest przy leczeniu próchnicy, a także w celu preparacji bruzd przed lakierowaniem oraz usuwania osadu nazębnego.
Zastosowanie mikrooperatora stomatologiczno-protetycznego gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie zabiegów, dzięki czemu metoda ta jest szczególnie akceptowana przez najmłodszych pacjentów.
Wyeliminowanie wierteł z zakresu stomatologii zachowawczej sprawia, że u chorych zanika uczucie strachu przed następną wizytą u dentysty, a leczenie próchnicy staje się bardziej komfortowe.


Dla coraz większej liczby pacjentów istotne znaczenie ma atrakcyjny kształt uzębienia.
Uzyskanie estetycznego wyglądu zęba jest możliwe dzięki materiałom nowej generacji, służącym do wykonywania specjalistycznych korekcji oraz wypełnień.
W celu nadania uzębieniu odpowiedniego kształtu i koloru odbudowuje się także jego powierzchnię licową. Wybielanie zdrowych zębów jest jednym z podstawowych zabiegów oferowanych przez gabinety stomatologiczne.
Przebarwienia na zębach można też usunąć w domu, za pomocą około tygodniowej i zgodnej z zaleceniami lekarza kuracji.
Samodzielne wybielanie uzębienia polega na noszeniu indywidualnie wykonanych nakładek oraz stosowaniu żelu wybielającego.
W celu korekcji wyglądu uzębienia stosuje się licówki porcelanowe, korony protetyczne oraz aparaty ortodontyczne.


Leczenie próchnicy na bazie żelu Carislov

Stosowanie żelu Carislov pozwala na usunięcie części ubytków w zębach mlecznych.
Efektywność leczenia zależna jest od poziomu zaawansowania oraz umiejscowienia próchnicy.
Metoda ta polega na smarowaniu zmienionej chorobowo tkanki żelem oraz wyskrobywaniem ubytku za pomocą specjalnych narzędzi.
W celu całkowitego usunięcia próchnicy zaleca się kilkukrotne użycie preparatu.
Ilość ubytków, jaką można usunąć stosując żel Carislov, zależna jest od poziomu zaawansowania próchnicy.
Technika ta pozwala na opracowanie usunięcie części ubytków w zębach mlecznych.
Bezbolesne leczenie próchnicy, eliminujące nieprzyjemny dźwięk wiertarki, sprawia, że wizyta w gabinecie stomatologicznym przestaje kojarzyć się ze strachem i stresem. Warunkiem skutecznego leczenia dzieci za pomocą żelu Carislov jest współpraca małego pacjenta z lekarzem.

Wybielanie zębów


Ludzie od zawsze marzą o białych zębach – ładny uśmiech wpływa na nasze samopoczucie, a także na poziom samooceny. Gwarantujemy, że dzięki zadbanemu, wybielonemu i odbudowanemu uzębieniu każdy może stać się otwartą i śmiałą osobą. Nasza oferta wybielania zębów skierowana jest do wszystkich osób, którym zależy na pięknym i szerokim uśmiechu.
W Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki wykorzystujemy dwie metody nadawania zdrowego wyglądu uzębieniu – zastosowanie każdej z nich jest uzależnione od wskazań medycznych oraz oczekiwań pacjenta.
Wykorzystanie nowoczesnych i bezbolesnych metod leczenia próchnicy, a także technik wybielania zębów pozwala nam cieszyć się niesłabnącym uznaniem mieszkańców nasza miasta – zapraszamy do współpracy.

Cutomer Service Create Account Career Contact Us